ترانکینگ و انواع آن

ترانکینگ محفظه ای دربسته است که به منظور کابل کشی برق، شبکه های کامپیوتری ، تلفن و … مورد استفاده قرار می گیرد. با داشتن فضای داخلی این محفظه کابل ها منظم شده و کابل ها از صدمات فیزیکی محافظت می شوند و به راحتی می توان به کابل ها دسترسی داشت و تغییر، تعمیر وگسترش کابل ها را سهل و آسان می کند.

جنس ترانکینگ عموما” ازPVC  مقاوم (مقاوم در برابر حریق، رطوبت) است. ماژولار بودن یکی از مزیت های اصلی ترانکینگ ها می باشد که کاربری آسان و دسترسی بالایی را امکان پذیر می کند. یکپا رچه سازی و نظم بخشی به زیر ساخت از دیگر مزیت های مهم ترانکینگ ها می باشد.

ترانکینگ ها در سه مدل ارائه شده است: دیواری، دفنی و ستونی.

ترانکینگ دیواری از پرکاربرد ترین نوع ترانکینگ است که به دلیل داشتن متعلقات گوناگون دارای انعطاف پذیری بالایی در نصب می باشد. این ترانکینگ دارای قابلیت جداسازی کابل های برق و شبکه، قابلیت نصب پریز و کم و زیاد کردن پریزها و … می باشد.

ترانکینگ دفنی بیشتر در زیر ساخت های برق فشار قوی و با حجم بالا و انتقال سیستم های برق فشار ضعیف، شبکه و تلفن استفاده می شود. ترانکینگ دفنی به صورت توکار و یا زیر کف کاذب قرار می گیرند وتنها درب جعبه قابل مشاهده است.

ترانکینگ ستونی دارای انواع متفاوت با رنگ های مختلفی تولید می شوند و قابلیت سازگاری محیطی بالایی دارند و در اتاق های کنفرانس، همایش ها، محیط های آموزشی و اداری و … مورد استفاده قرار می گیرد. ترانگینگ ستونی علاوه بر حفاظت از کابل ها، به کابل ها نظم بخشیده و کابل ها را به آسانی در دسترس کاربر قرارمی دهد.

ترانکینگ شرکت OBO

شرکت OBO ارائه کننده انواع ترانکینگ ها با جنس فلزی و پلاستیکی می باشد. محصولات ترانکینگ OBO با کیفیت بالایی تولید می شوند. ترانکینگ از الکتروگالوانیزه، فولاد و پلی اتیلن می باشد و جهت فیکس کردن درب ترانکینگ از پروفیل های آلومینیومی استفاده شده است.
ترانکینگ OBO با ارتفاع 40 و 70 و 75 میلی متر از کف قرار می گیرد. نصب ترانکینگ 0B0  آسان بوده و از پایداری بالایی برخوردار است.

تراکینگ های فلزی OBO به دلیل استحکام بالایی که دارند و حفاظت بیشتر برای کابل های برق در مجاورت ماشین ها و دستگاهها و مکان هایی که حفاظت مکانیکی بالایی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد و در ابعاد متفاوتی موجود می باشد.

ترانکینگ شرکت OBO