قیمت سرج ارستر OBO

قیمت سرج ارسترها

قیمت سرج ارستر بر اساس سطح حفاظتی، تکنولوژی ساخت، مواد پلاستیکی سازنده جعبه ارستر، تعداد وریستورها یا اسپارک گپ های استفاده شده داخل آن و مشخصات این وریستورها یا اسپارک گپ ها و کاربرد آنها تعیین می گردد و همان طور که می دانید سرج ارستر های OBO  آلمان نسبت به برند های مشابه با کیفیت یکسان از قیمت رقابتی برخوردار بوده و این یکی دیگر از مزیت های قیمت سرج برقگیر های این شرکت می باشد.

برای بررسی قیمت سرج ارسترها به موارد ذیل می بایست توجه کرد:

1. آیا سرج ارستر تاییدیه های استاندارد مثل DIN  آلمان، TUV یا CE دارد یا خیر؟

برقگیرها می بایست به صورت یک پکیج کامل که شامل جعبه و قطعات الکترونیکی بر اساس استاندارد IEC 62305  تست گردد.

2. سرج ارستر ها آیا به صورت پایه و ماژول ارستر جدا و قابل تعویض می باشند؟برخی از برقگیرها در بازار در حالت سه فاز به صورت یک تکه می باشند و در صورت آسیب دیدن آنها می بایست پایه و ارستر را تعویض کرد ولی سرج ارسترهای با کیفیت آلمانی معمولا پایه جدا و ماژول آن قابلیت تعویض جداگانه را دارند.

3. قیمت سرج ارستر بر اساس سطح حفاظتی که در هنگام وقوع صاعقه ایجاد می کند بسیار متغیر است. هر چقدر این سطح حفاظتی کمتر باشد برقگیر کیفیت بالاتری دارد و از تجهیزات بیشتر حفاظت می کند.

4. فیوز بک آپ برای جلوگیری از نشتی جریان از افزایش ولتاژ دائمی خط تغذیه و همچنین جلوگیری از آسیب به برقگیر نیاز است. سرج ارسترهای با کیفیت تا آمپرهای بالاتری نیاز به فیوز بک آپ ندارند. این به معنی این است که اگر ولتاژ دائمی خط از حد مجاز سرج ارستر بالاتر رود نشتی جریان بسیار کمی دارند.

5. سرج ارسترها دارای کانتکت سیگنال برای ارسال فیدبک الکترونیکی برای سیستم کنترل یا آژیر نسبت به سرج ارسترهای بدون فیدبک (fs) گران تر هستند.

6. داخل سرج ارسترها از اسپارک گپ، وریستور یا ترکیب این دو ساخته می شوند. به طور معمول سرج ارسترهای تایپ 1 به خاطر استفاده از اسپارک گپ های قوی تر دارای قیمت بالاتری نسبت به برقگیر تایپ 2  هستند. سرج ارسترهای تایپ 2 عموما  از وریستورها ساخته شده اند.

7. سرج ارسترهای تایپ ترکیبی که برای حفاظت از تجهیزات در مقابل سرج ارسترهای پرتوان و همچنین برقگیر کم توان استفاده می شوند نسبت به سرج ارسترهای تایپ 2 قیمت بالاتری داشته ولی بواسطه سطح حفاظتی بالاتر و جایگزین شدن برای دو عدد سرج ارستر می تواند گزینه مناسبی باشد.

قیمت سرج ارستر با توجه به وارداتی بودن و وابسته بودن  قیمت این کالا به نرخ ارز مدام در حال نوسان و تغییر بوده لذا توصیه می گردد جهت آگاهی از آخرین قیمت ها با دفتر مرکزی این شرکت در ایران (شرکت امید بنیان عمران) تماس حاصل فرمایید.

جهت مشاهده انواع سرج ارستر OBO اینجا کلیک کنید.

قیمت سرج ارستر OBO