قیمت سرج ارستر OBO

قیمت سرج ارسترها

قیمت سرج ارستر بر اساس سطح حفاظتی، تکنولوژی ساخت، مواد پلاستیکی سازنده جعبه ارستر، تعداد وریستورها یا اسپارک گپ های استفاده شده داخل آن و مشخصات این وریستورها یا اسپارک گپ ها و کاربرد آنها تعیین می گردد و همان طور که می دانید سرج ارستر های OBO  آلمان نسبت به برند های مشابه با کیفیت یکسان از قیمت رقابتی برخوردار بوده و این یکی دیگر از مزیت های قیمت سرج ارستر های این شرکت می باشد.

برای بررسی قیمت سرج ارسترها به موارد ذیل می بایست توجه کرد:

1. آیا سرج ارستر تاییدیه های استاندارد مثل DIN  آلمان، TUV یا CE دارد یا خیر؟

ارسترها می بایست به صورت یک پکیج کامل که شامل جعبه و قطعات الکترونیکی بر اساس استاندارد IEC 62305  تست گردد.

2. سرج ارستر ها آیا به صورت پایه و ماژول ارستر جدا و قابل تعویض می باشند؟برخی از ارسترها در بازار در حالت سه فاز به صورت یک تکه می باشند و در صورت آسیب دیدن سرج ارستر می بایست پایه و ارستر را تعویض کرد ولی ارسترهای با کیفیت آلمانی معمولا پایه جدا و ماژول ارستر قابلیت تعویض جداگانه را دارند.

3. قیمت سرج ارستر بر اساس سطح حفاظتی که در هنگام وقوع صاعقه ایجاد می کند بسیار متغیر است. هر چقدر این سطح حفاظتی کمتر باشد سرج ارستر کیفیت بالاتری دارد و از تجهیزات بیشتر حفاظت می کند.

4. فیوز بک آپ برای جلوگیری از نشتی جریان از افزایش ولتاژ دائمی خط تغذیه و همچنین جلوگیری از آسیب به ارستر نیاز است. سرج ارسترهای با کیفیت تا آمپرهای بالاتری نیاز به فیوز بک آپ ندارند. این به معنی است که اگر ولتاژ دائمی خط از حد مجاز ارستر بالاتر رود این ارسترها نشتی جریان بسیار کمی دارد.

5. سرج ارسترها دارای کانتکت سیگنال برای ارسال فیدبک الکترونیکی برای سیستم کنترل یا آژیر نسبت به سرج ارسترهای بدون فیدبک (fs) گران تر هستند.

6. داخل سرج ارسترها از اسپارک گپ، وریستور یا ترکیب این دو ساخته می شوند. به طور معمول سرج ارسترهای تایپ 1 به خاطر استفاده از اسپارک گپ های قوی تر دارای قیمت بالاتری نسبت به ارسترهای تایپ 2  هستند. سرج ارسترهای تایپ 2 عموما  از وریستورها ساخته شده اند.

7. سرج ارسترهای تایپ ترکیبی که برای حفاظت از تجهیزات در مقابل سرج ارسترهای پرتوان و همچنین ارسترهای کم توان استفاده می شوند نسبت به سرج ارسترهای تایپ 2 قیمت بالاتری داشته ولی بواسطه سطح حفاظتی بالاتر و جایگزین شدن برای دو عدد سرج ارستر می تواند گزینه مناسبی باشد.

قیمت سرج ارستر با توجه به وارداتی بودن و وابسته بودن  قیمت این کالا به نرخ ارز مدام در حال نوسان و تغییر بوده لذا توصیه می گردد جهت آگاهی از آخرین قیمت ها با دفتر مرکزی این شرکت در ایران (شرکت امید بنیان عمران) تماس حاصل فرمایید.

قیمت سرج ارستر OBO